top of page
NOWY KURS
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

TRENINGI

 

Każdy trening jest prowadzony z nastawieniem na indywidualne traktowanie każdego z uczestników zgodnie z jego stopniem zaawansowania, charakterem, temperamentem, budową ciała i typem osobowości.

Każde spotkanie odbywa się zgodnie z indywidualnie dopasowanym planem treningowym mającym na celu osiągnięcie przez adepta szybkich postępów i składa się z następujących elementów:

 

Rozgrzewka:  element treningu o charakterze ogólnorozwojowym siłowo-rozciągającym kształtujący możliwości  wydolnościowe organizmu i stymulujący  odpowiednie partie mięśniowe.

 

Praca nóg:  jedna z najważniejszych części treningu szermierczego. Kształtuje ona możliwości oceny odległości i jej wykorzystania w walce, oraz stabilność i dynamikę poruszania w zależności od używanego rodzaju broni. W każdym sporcie walki jest ona fundamentalną częścią sparingu.

 

Praca z bronią:  (tzw. lekcja) zajęcia z trenerem doskonalące postawę, ruchy i działania szermiercze, prawidłowość prowadzenia cięć (pchnięć), branie zasłon statycznie i w ruchu, przygotowanie do bezpośrednich starć w sparingu szermierczym.

 

Sparing:  dla zaawansowanych:  starcia szermiercze w parach, sprawdzające nabyte umiejętności.

 

Naszym celem jest nauczenie techniki szermierczej umożliwiające prowadzenie realnej walki również w kontekście samoobrony.

 

 

Treningi prowadzone są  w trybie indywidualnym, a dla grup w formie seminariów.

 

Seminaria cykliczne odbywają się w weekendy. Każde seminarium składa się z dwóch części:

 

a) multimedialnej prezentacji  o historii szabli wzbogaconej prezentacją technik charakterystycznych dla polskiej szkoły krzyżowej na żywo

 

b) warsztatów o różnym stopniu zaawansowania 

 

Możliwe jest organizowanie seminariów indywidualnych i grupowych w innych miejscach i terminach w zależności od oczekiwań zamawiającego i wg. ustaleń

 

Jeżeli interesujesz się historią polskiego oręża i chcesz poznać  nieznane dotąd tajniki fechtunku szablą - polską szkołą krzyżową, skontaktuj się z nami!

 

Broń biała nie ma przed nami tajemnic. Jeżeli jesteś zainteresowany fechtunkiem innymi rodzajami broni Europejskiej i chcesz wiedzieć więcej zadzwoń!

bottom of page