top of page
NOWY KURS
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

TEATR

 

W historii spektakli teatralnych sceny fechtunkowe są ciągle obecne choć różnią się od tych sprzed stu czy dwustu lat. Teatr się zmienia a widz częściej żąda artystycznego realizmu podobnie jak w kinie. Parodie scen fechtunkowych podobne do tych występujących w sztukach Moliera za życia autora już nikogo nie bawią.

Ceni się profesjonalne podejście i wiedzę szermiercza w odniesieniu do choreografii scen fechtunkowych występujących w teatralnych aranżacjach. To właśnie profesjonalizm jest cechą którą cenimy szczególnie.

To on powoduję że nasze choreografie szermiercze można oglądać na deskach warszawskich teatrów. Wśród twórców którzy powierzyli nam przygotowanie choreografii są między innymi Andrzej Seweryn w spektaklu „ Król Ryszard II” Williama Shakespearea wystawianego w Teatrze Narodowym w Warszawie czy Maciej Englert w „Hamlecie” Williama Shakespearea w warszawskim Teatrze Współczesnym.

 

Teatr to nie tylko choreografia. Przykładem na to jest nasza kilkuletnia współpraca z Teatrem Współczesnym w zakresie prowadzenia warsztatów tematycznych dla aktorów z wykorzystaniem elementów szermierki. Celem warsztatów jest doskonalenie sprawności werbalno-ruchowej  i kontroli emocji.

bottom of page